در پی افزایش قیمت مصالح هزینه ساخت خانه افزایش می‌یابد

اخبار ملکی املاکیاران برند معتبر طراحی سایت املاک مرکز خرید آپارتمان در تهران و فروش آپارتمان در تهران :در راستای افزایش قیمت مصالح، هزینه ساخت و ساز در ماه‌های آینده 10 تا 20 درصد افزایش می‌یابد.

 

ابوالحسین میرعمادی - کارشناس مسکن - در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: افزایش قیمت مصالح در ماه‌های اخیر منجر به افزایش قیمت تمام شده ساختمان‌ها خواهد شد؛‌ بدین ترتیب پیش‌بینی می‌شود قیمت ساخت در ماه‌های آینده 10 تا 20 درصد افزایش یابد.

 

وی افزود: آهن جزو اصلی‌ترین مصالح به کار رفته در ساختمان‌هاست که حدود 35 درصد هزینه تمام شده یک ساختمان را تشکیل می‌دهد.

 

میرعمادی گفت: اگر اسکلت ساختمان فلزی باشد ممکن است این میزان از کل به 40 درصد هم برسد.

 

این کارشناس مسکن با بیان این‌که بقیه هزینه‌ها مربوط به تاسیسات می‌شود، اظهار کرد: اگر یک ساختمان لوکس ساخته شود هزینه تاسیسات و نازک‌کاری آن بیشتر از سایر ساختمان‌ها خواهد بود.

 

وی افزود:‌ به این ترتیب 40 تا 45 درصد از هزینه ساخت یک ساختمان مربوط به نازک‌کاری و بقیه مربوط به تاسیسات ساختمان است.

 

میرعمادی با بیان این‌که افزایش قیمت مصالح تاثیر چندانی در روند ساخت‌ و ساز نخواهد داشت، ادامه داد: افزایش قیمت مصالح در روند کار کسانی که در این بخش سرمایه‌گذاری کلان کرده‌اند، تاثیرگذار نخواهد بود.

 

این کارشناس مسکن تاکید کرد: فقط در صورتی که وضعیت اقتصادی در کشور روند مثبتی را در پیش گیرد، می‌توان پیش‌بینی کرد قیمت‌ها در وضعیت کنونی باقی بماند.

فروش این سایت با تمام امتیازاتفروش این سایت با تمام امتیازات
املاکیاران
خبرنامه پیامکی ویژه مشاورین املاک
با عضویت در خبرنامه از آخرین تغییرات در نسخه های سایت املاک شامل تغییرات قیمت، تخفیف های خاص، آماده شدن نسخه های جدید و دیگر خدمات ویژه مشاورین املاک مطلع شوید. لطفا با کلیک بر روی آیکونهای زیر املاکیاران را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید.
 
کانال تلگرام املاکیاران اینستاگرام املاکیاران