یک کارشناس مسکن: خانه همچنان گران و تقاضا روبه افزایش است

 

» سرویس: اقتصادي - راه و ساختمان

کد خبر: 93031205911

دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۰

 

یک کارشناس مسکن گفت: قیمت‌های فعلی بازار مسکن نسبت به مدت اخیر به کف رسیده اما همچنان هم بالاست و میزان تقاضا در این بخش رو به افزایش است.

احمدرضا سرحدی در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان اینکه قیمت مسکن همچنان بالاست، اظهار کرد: فرهنگی در کشور ما جا افتاده که وقتی کالایی ارزان می‌شود تقاضا برای آن کمتر و وقتی رو به گران شدن می‌رود هجوم به سمت خرید آن پیش می‌آید که این رفتار ناشی از رواج اقتصاد دلالی است.

وی تاکید کرد: اگر کسی قصد خرید خانه دارد اکنون بهترین زمان برای خرید است چون قیمت‌ها نسبت به مدت اخیر به کف رسیده است.

سرحدی اظهار کرد: وضعیت بازار در ماه‌های آینده به طور دقیق مشخص نیست و با تمهیداتی که دولت در نظر دارد ممکن است شرایط تغییر کند.

این کارشناس مسکن با بیان این‌که اجرای فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها و افزایش قیمت حامل‌های انرژی تلنگری به بازار زده است، تصریح کرد: البته این روند ادامه‌ نداشت و بازار همچنان در حالت رکود تورمی خود باقی مانده است.

وی به فروشندگان خانه توصیه کرد: با فروش واحدهای از قبل مانده و پیدا کردن مشتری برای این واحدها می‌توان در بخش‌های جدید سرمایه‌گذاری کرد.

سرحدی با اشاره به طرح‌های دولتی و تاثیر آن در بازار مسکن اظهار کرد: طرح‌های دولتی مثل مسکن مهر توانست قیمت‌ها پایین آورد؛ به طوری که نهایتا رکود در بازار اتفاق افتاد در نتیجه می‌توان گفت سیاست‌های دولت در این بخش بسیار تعیین‌کننده است.

این کارشناس مسکن به سازندگان نیز توصیه کرد که فعلا دست نگه دارند چون با افزایش قیمت مصالح ساختمانی سرمایه‌گذاری که امروز انجام دهند مشخصا با هزینه بالاتری به پایان خواهد رسید و ممکن است واحدهای جدید ساخته شده روی دستشان بماند.

وی با اشاره به وضعیت بازار در دو تا شش ماه آینده اظهار کرد: اگر بتوانیم در تعاملات بین‌المللی به نکات مثبت بیشتری دست پیدا کنیم اقتصاد آزاد خواهد شد و در راستای آن سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف نیز آزاد می‌شود که نهایتا موجب بازگشت رونق واقعی به بازار مسکن خواهد شد.

 

فروش این سایت با تمام امتیازاتفروش این سایت با تمام امتیازات
املاکیاران
خبرنامه پیامکی ویژه مشاورین املاک
با عضویت در خبرنامه از آخرین تغییرات در نسخه های سایت املاک شامل تغییرات قیمت، تخفیف های خاص، آماده شدن نسخه های جدید و دیگر خدمات ویژه مشاورین املاک مطلع شوید. لطفا با کلیک بر روی آیکونهای زیر املاکیاران را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید.
 
کانال تلگرام املاکیاران اینستاگرام املاکیاران