قیمت مسکن 34.8 درصد افزایش یافت

طراحی سایت املاک فصل اقتصاد - یک کارشناس بازار مسکن گفت: بر اساس آخرین گزارش بانک مرکزی قیمت واحدهای مسکونی در شهر تهران طی اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 34.8 درصد افزایش را نشان می دهد. 
مهدی سلطان محمدی در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد ضمن اشاره به ایجاد سامانه ثبت معاملات و املاک در کشور افزود: تمامی معاملات مسکن امروز در این سامانه ثبت می شود.
وی همچنین اظهارداشت: خوشبختانه در حال حاضر تحلیلگران و کارشناسان اقتصادی به برکت سامانه ثبت معاملات و املاک به آمار موثق و قابل اعتمادی در بازار مسکن دسترسی دارند.
این کارشناس بازار مسکن گفت: متاسفانه آماری از وضعیت اجاره مسکن بصورت صحیح و شفاف در سامانه ثبت معاملات و املاک ثبت نمی شود.
وی در ادامه افزود: آخرین گزارش قابل اعتماد در این زمینه مربوط به زمستان سال گذشته بوده که ازسوی مرکز آمار ایران انتشار یافته است.
سلطان محمدی تصریح کرد: اجاره مسکن طی زمستان سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال ماقبل 26.6 درصد افزایش داشته که به نسبت شدید است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اینکه بازار مسکن چهار سال با رکود شدید مواجه بوده است، گفت: قیمت واحدهای مسکونی طی این مدت راکد و رشد کمی داشت و همینطور اجاره نیز در حد تورم عمومی یعنی 10 درصد تغییر می کرد.
این کارشناس بازار مسکن گفت: امسال متاسفانه با افزایش شدیدقیمت مسکن، بازار اجاره نیز دستخوش هیجان و تغییرات شدیدتری شده است.
وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: گزارش های میدانی نشان می دهد در حال حاضر رشد اجاره بها در قراردادهای جدید 20 تا 30 درصد است.
برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «الهام مصطفوی و فرزانه صادقیان» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند. 


 

فروش فوری باغچه در چهارباغ کرج - روستای قوهه-40میلیون
املاکیاران
خبرنامه پیامکی ویژه مشاورین املاک
با عضویت در خبرنامه از آخرین تغییرات در نسخه های سایت املاک شامل تغییرات قیمت، تخفیف های خاص، آماده شدن نسخه های جدید و دیگر خدمات ویژه مشاورین املاک مطلع شوید. لطفا با کلیک بر روی آیکونهای زیر املاکیاران را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید.
 
کانال تلگرام املاکیاران اینستاگرام املاکیاران
 طراحی سایت املاک