مدير سامانه معاملات املاك اعلام كرد: هشدار «پستي» به متعاملين مسكن خريداران از صحت كدپستي ملك مورد معامله اطمينان حاصل كنند

 □ روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 2971 به تاريخ 29/4/92، صفحه 7 (مسكن و عمران)

گروه مسكن- مدير سامانه املاك و مستغلات – سامانه رهگيري معاملات مسكن- نسبت به استفاده از كدپستي معتبر براي خريد و فروش يا اجاره انواع ملك در بنگاه هاي مسكن هشدار داد. بهمن احمدپور با اعلام اينكه درج كدپستي مخصوص ملك مورد معامله در همه قراردادهايي كه در بنگاه هاي مسكن تنظيم مي شود، اجباري است به «دنياي اقتصاد» گفت: ثبت متن مبايعه نامه و اجاره نامه در سامانه رهگيري معاملات مسكن منوط به اظهار الكترونيكي كدپستي ملك در سامانه است در غيراين صورت امكان صدور كدرهگيري براي معامله فاقد كدپستي غيرممكن است. وي تصريح كرد: از آنجا كه اداره پست براي هر ملك شامل واحدمسكوني يا ملك غيرمسكوني، يك كدپستي مجزا صادر مي كند، خريداران ملك بايد قبل از تنظيم قرارداد، از صحت كدپستي ملك مورد معامله از طريق استعلام از اداره پست اطمينان حاصل كنند و مطمئن شوند فرد فروشنده از كدپستي ملك ديگري استفاده نكرده است. احمدپور همچنين تاكيد كرد: به هيچ عنوان براي ملكي با كدپستي درست آن، امكان مجدد معامله در سامانه رهگيري معاملات مسكن وجود ندارد مگر آنكه مفاصاحساب مالياتي آن ملك دريافت شده باشد و توسط كاربر مالياتي در سامانه ثبت شود و در عين حال استعلام هاي مربوطه نيز اخذ شود. مدير سامانه املاك و مستغلات در ادامه گفت: هر كدرهگيري در اين سامانه فقط براي يك ملك و در واقع براي يك كدپستي صادر مي شود و چنانچه قرار باشد براي آن ملك يا براي آن كدپستي، كدرهگيري ديگري صادر شود بايد پيش از آن، مجددا تسويه حساب مالياتي ارائه شود و فرد جديدي در قالب خريدار متقاضي معامله آن ملك باشد. احمدپور با هشدار به كساني كه با كدپستي اشتباه يا غيرمعتبر اقدام به انجام معامله و درج آن در سامانه كدرهگيري مي كنند، تاكيد كرد: اين كار تخلف محسوب مي شود و پيگرد خواهد داشت. وي افزود: اتحاديه مشاوران املاك نيز به بنگاه ها اعلام كرده است كه حتما براي ثبت معاملات، تاييديه پستي به همراه مستندات ملك الزامي است.

فروش فوری باغچه در چهارباغ کرج - روستای قوهه-40میلیون
املاکیاران
خبرنامه پیامکی ویژه مشاورین املاک
با عضویت در خبرنامه از آخرین تغییرات در نسخه های سایت املاک شامل تغییرات قیمت، تخفیف های خاص، آماده شدن نسخه های جدید و دیگر خدمات ویژه مشاورین املاک مطلع شوید. لطفا با کلیک بر روی آیکونهای زیر املاکیاران را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید.
 
کانال تلگرام املاکیاران اینستاگرام املاکیاران
 طراحی سایت املاک