یک کارشناس: بازار مسکن نیازمند اجبار در اجاره خانه‌های خالی است
» سرویس: اقتصادي - راه و ساختمان

بازار مسکن نیازمند اجبار در اجاره خانه‌های خالی است که این امر اگر با نظارت جدی صورت گیرد از دلال‌بازی و بورس‌بازی می‌کاهد.

 رفیعیان، کارشناس مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره‌ی طرح اجباری شدن اجاره واحد‌های خالی در کشور که از سوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مطرح شده است، اظهار کرد: این امر دلیل افزایش ارزش افزوده برای مدیریت شهری می‌شود و فضای رانتی برای کسب سود کاهش می‌یابد.

 وی معتقد است: با توجه به سیاست‌های اعمال شده در دنیا نگهداری خانه های خالی باید به گونه‌ای باشد که بازار مسکن به سمت بازار راکد و سرمایه‌های رانتی نرود.

 این مدرس دانشگاه در حوزه شهرسازی تاکید کرد: در هر چرخش بازاری وجود متقاضیان به میزان متناسبی به بازار بر می‌گردد و باید توجه شود سرمایه‌گذاری و دخیل‌ شدن در بازار مسکن به گونه‌ای است که باید متقاضیان نفع اجاره واحد‌های خالی را به جای خالی‌ نگهداشتن آن درک کنند.

 هفته گذشته طرح " اجباری شدن اجاره خانه‌های خالی در کشور" از سوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مطرح شد و علی نیکزاد، وزیرراه و شهرسازی نیز بارها به وجود 400 هزار واحد خانه خالی در کشور اشاره و تاکید کرده که باید با همکاری دولت و مجلس شرایطی ایجاد شود تا از خانه‌های خالی مالیات اخذ شود.

فروش فوری باغچه در چهارباغ کرج - روستای قوهه-40میلیون
املاکیاران
خبرنامه پیامکی ویژه مشاورین املاک
با عضویت در خبرنامه از آخرین تغییرات در نسخه های سایت املاک شامل تغییرات قیمت، تخفیف های خاص، آماده شدن نسخه های جدید و دیگر خدمات ویژه مشاورین املاک مطلع شوید. لطفا با کلیک بر روی آیکونهای زیر املاکیاران را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید.
 
کانال تلگرام املاکیاران اینستاگرام املاکیاران
 طراحی سایت املاک