نرخ‌ کمیسیون مشاوران املاک در هر معامله چه قدر است؟
» سرویس: اقتصادي - راه و ساختمان

معاون بازرسی اتحادیه کشوری مشاوران املاک با بیان اینکه طی 14 سال اخیر نرخ کمیسیون دریافتی مشاوران املاک در کل کشور ثابت بوده است، نرخ‌ کمیسیون دریافتی برای معاملات با ارزش‌های مختلف را اعلام کرد.

عقبایی در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: نرخ کمیسیون بنگاه‌های املاک برای معاملاتی که ارزش آنها تا 30 میلیون تومان نیم صدم درصد حق کمیسیون از طرفین معامله دریافت می‌شود.

وی افزود: در معاملاتی که ارزش آنها 30 تا 50 میلیون تومان است 7.5 صدم درصد حق کمیسیون از طرفین معامله اخذ می‌شود و در معاملاتی که ارزش آنها 50 تا 100 میلیون تومان است نیم درصد حق کمیسیون از سوی مشاوران املاک دریافت می‌شود.

به گفته عقبایی مابه‌التفاوت معاملات بیش از 100 میلیون تومان نیز هم 25 صدم درصد است.

معاون بازرسی اتحادیه کشوری مشاوران املاک تاکید کرد: مالیات بر ارزش افزوده معاملات مسکن نیز شش درصد معامله را شامل می‌شود که باید مشاوران املاک از متعاملین دریافت کنند.

هفته گذشته خبری مبنی بر صدور حکم دیوان عدالت اداری برای معافیت مشاوران املاک از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده مطرح شد که رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک اعلام کرد: دیوان عدالت اداری تنها دستور توقف و ملغی شدن اجرای معافیت از مالیات‌ بر ارزش افزوده مشاوران املاک را داده است.

مصطفی قلی خسروی از مشاوران املاک خواست تا زمان اعلام اتحادیه، مالیات‌ بر ارزش افزوده را از مشتریان دریافت کنند.

فروش فوری باغچه در چهارباغ کرج - روستای قوهه-40میلیون
املاکیاران
خبرنامه پیامکی ویژه مشاورین املاک
با عضویت در خبرنامه از آخرین تغییرات در نسخه های سایت املاک شامل تغییرات قیمت، تخفیف های خاص، آماده شدن نسخه های جدید و دیگر خدمات ویژه مشاورین املاک مطلع شوید. لطفا با کلیک بر روی آیکونهای زیر املاکیاران را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید.
 
کانال تلگرام املاکیاران اینستاگرام املاکیاران
 طراحی سایت املاک