فروش یا اجاره خانه‌های خالی با سیاست تشویقی باشد
» سرویس: اقتصادي - راه و ساختمان

عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: فروش واحد‌های خالی اگر به صورت تشویقی و به عنوان معافیت از پرداخت مالیات مطرح شود، برای تامین نیاز بازار موثر خواهد بود.

 عباس اکبرپور در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: باید به جای روش‌های تنبیهی در دریافت مالیات‌ها و ارزش افزوده روش‌های تشویقی اعمال شود.

 وی اجبار در فروش خانه‌های خالی را وابسته به تقاضا و عرضه مسکن در بازار دانست.

 این کارشناس معتقد است: پیشنهاد‌های تشویقی و اعمال آن برای مالکان زمینه‌ افزایش اجاره واحد‌های مسکونی و تنظیم شدن عرضه و تقاضا را به دنبال دارد که این امر با درایت نمایندگان مجلس امکان‌پذیر می‌شود.

 به گفته اکبرپور افزایش قیمت در بازار مسکن و سرمایه‌گذاری‌ها در این بخش باعث می‌شود برخی سرمایه‌های خود را به این بازار وارد کنند و واحد‌هایی نیز در این میان خالی از سکنه بمانند.

 هفته گذشته طرح " اجباری شدن اجاره خانه‌های خالی در کشور" از سوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مطرح شد و علی نیکزاد، وزیرراه و شهرسازی نیز بارها به وجود 400 هزار واحد خانه خالی در کشور اشاره و تاکید کرده که باید با همکاری دولت و مجلس شرایطی ایجاد شود تا از خانه‌های خالی مالیات اخذ شود.

فروش فوری باغچه در چهارباغ کرج - روستای قوهه-40میلیون
املاکیاران
خبرنامه پیامکی ویژه مشاورین املاک
با عضویت در خبرنامه از آخرین تغییرات در نسخه های سایت املاک شامل تغییرات قیمت، تخفیف های خاص، آماده شدن نسخه های جدید و دیگر خدمات ویژه مشاورین املاک مطلع شوید. لطفا با کلیک بر روی آیکونهای زیر املاکیاران را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید.
 
کانال تلگرام املاکیاران اینستاگرام املاکیاران
 طراحی سایت املاک